Cambly indirim kodu: ABYOMA0. 15 dakika ücretsiz.

Cambly uygulaması, ve onun benzersiz birçok avantaj için Türk dünyasında ve tüm dünya üzere en popüler Ingilizce öğrenme platformlarından biridir.

Cambly ile ilgili teşvik edici öğrenci değerlendirmelerini ve deneyimlerini araştırdıktan sonra, Cambly’nin İngilizci öğrenmek için yeni konum olcağına karar aldım.

Peki, Cambly’nin denemeyi gerçekten başarılı mıydı? Ya da, Cambly, birçok insanın söylediği gibi, Çevrimiçi İngilizce öğrenmek için en iyi site miydi?

İşte burada, Cambly ile yaşadığım deneyimim özeti anlatacağım. Cambly’nin hakkında bilmeniz gereken tüm Cambly’nin özellikleri ve sorunları yazacağım. Ve Cambly’ye abone olmadan önce dikkat alınması gereken en önemli noktalar açıklayacağım.

Cambly indirim kodu

Cambly nedir?

Cambly, bir Çevrimiçi İngilizce öğrenme uygulamasıdır. Cambly platformu üzerinde bulunan ana dili İngilizce olan öğretmenler online görüntülü bağlantılar yoluyla İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Cambly, temel olarak, konuşma ve dinleme becerilerine odaklanır. O da, Cambly’nin kursundan elbet bir faydalanmanızı sağlayacaktır.

Cambly’nin anadili İngilizce olan 10.000’den fazla öğretmeni vardır. Cambly’nin öğretmenleri Amerika Birleşik Devletler, Kanada, İngiltere, Avustralya ve diğer İngilizce konuşulan ülkelerin vatandaşı olmasını gerektirir. Bu da, öğrencinin aldığı kurstan gerçekten faydalandığını sağlamak içindir (o da, birçok İngilizce dil öğrenme sitelerinin ve enstitülerinin sağlamadığı bir özelliktir). Ayrıca, birçok öğretmenin İngilizce sertifikaları ve iletişim deneyimi sahip olması onları size öğretmek için mükemmel bir nitelik haline getirir.
Aslında, Cambly, dilediğiniz yerden, dilediğiniz zaman erişim sağlayabileceğiniz bir uygulamadır. Cambly’ye (Android veya İOS uygulama kullanarak) mobil cihazlarınızdan ya da resmi Cambly web sitesi aracılığıyla bilgisayarınızdan kolayca bağlanabilirisiniz.

Ayrıca, çocuklar için özel ve profesyonel bir kurs arayanlar için, Cambly Kids kursları ile çocuklara ana dili İngilizce olan eğitmenlerle İngilizce öğrenme fırsatı sunmaktadır. Cambly Kids 4 – 14,15 yaş aralığındaki çocuklar için bir uygulamadır.

ŞirketCambly
Kuruluş yılı2012
KurucularSamir SHARİFF , Kevin LAW
Genel merkezAmerika Birleşik Devletleri
Hizmet türüİngilizce öğretme
Yaş grubuTüm yaş grupları
İndirim kopunuBurada pas
Şirketin web sitesiwww.cambly.com

Cambly’nin Özellikleri

 1. Cambly, tüm yeni abonelere, Cambly’nin İngilizce öğretme yöntemi hakkında basit bir fikir edinmeniz için 15 dakikalık ücretsiz bir görüntülü görüşme dersi verir. Ve Cambly’yi bir arkadaşınıdan veya sosyal medya kanallarından duyduysanız, sahip olduğunuz referans veya ücretsiz deneme kodu uygulayarak Cambly’nin deneme dersi 10 dakika artırabilirsiniz. Mesela, bu bağlantıdan abone ol ve kayıt olduktan sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Referans kodu alınına kopyalayarak CAMBLY4HH kodunu ekle. Sonra kaydı bu bağlantıdan tamamladığınızdan emin olun, böylece fazla ücretsiz dakikaları kazanabilirsiniz.
 2. Cambly’de, öğrenciler ana dili İngilizce olan eğitmenler ile İngilizce konuşma pratiği yapabilir. O da, öğrenmenin en verimli ve en hızlı yolu sayılır.
 3. Cambly uygulaması kullananlara, Cambly’nin ücretli kursunun düzenli İngilizce pratiğini teşvik etmek için tasarlandığını garanti eder. Ve İngilizce öğrenmenin en iyi yolu sürekli pratik yapmak olduğunu açıklar. Bunun nedeniyle, ücretli Cambly’nin kurusu, sizi eğitiminize devam etmek için daha istekli ve karalı hale getirecektir.
 4. Cambly’de derslerde görüntülü aramalar size özeldir, yani derste sizinle birlikte başka öğrenci yoktur, o da öğretmenin tüm odak ve dikkatini yalnızca size verir, dolayısıyla öğrenme hızınızı artıracaktır. (bu da çoğu dil enstitüsü ve web sitesinin, dersleri sınıftaki diğer öğrencilerle paylaşıldığı, aksine)
 5. Tüm aramlar sizin için otomatik olarak kaydedilir ve Cambly hesabınızda saklanır, böylece dersi istediğiniz zaman tekrar inceleyebilir ve derste bahsedilen bilgilerden daha fazla yaralanabilirsiniz. Bir de istediğiniz zaman silebilirsiniz.
 6. Cambly’nin basit tasarımı ve arayüzü, siteye kaydolmanızı, abone olmanızı, ve kullanmanızı kolaylaştırır.
 7. Hesabınız istediğiniz zaman dondurabilirsiniz. Ücretli dakikalarınızı boşa harcamamak, hesabınızı en fazla 3 hafta kursu geçici olarak dondurabilirsiniz.
 8. Cambly sitesinde, 10 saatten fazla eğitim aldıktan sonra Cambly tarafından imzalanmış bir sertifika kazanabilirsiniz.
 9. Kurs süresini seçme imkanı. Kursun süresini günlük dakika sayısından, haftalık gün sayısından ve ayların süresinden başlayarak seçme yeteneği sahip olacaksınız.
 10. Cambly web sitesindeki müşteri hizmeti, işbirliği ve esneklik açısından çok mükemmel ve sorunuza tam ve net bir yanıt vermektedir. Bazen, yanıtların alabilmek için birkaç gün sürdürülebilir, ama er ya da geç bir yanıt vereceğini emin olabilirsiniz. Ama genelde sorularım acil olmadığı için, benim için bir sorun olduğunu sayılmazdım.
 11. Cambly uygulama, mevcut seçenekleri azaltmak ve eğitim hizmetlerinden maksimum faydayı elde etmek için çevrimiçi öğretmenleri filtreleme ve öğretmende istediğiniz gereksinimlere göre filtreleme seçeneği sunar. Öylece, sizin için doğru öğretmeni hızlı ve uygun bir şekilde bulmanıza yardımcı oluyor.
  Seçeneklerden:
 • Öğretmenin lehçesi: Amerikan, İngiliz, Avustralyalı, ya da başkası.
 • Ders seviyesi: başlangıç, orta, veya ileri.
 • Öğretmenin kişisel özelliği: sabırlı, neşeli, veya bilimsel
 • Ders türü: genel konuşma, IELTS/TOEFL konuşma sınavı, iş görüşmesi, ve daha fazlası gibi.
cambly kodu

Cambly’ye abone olmadan önce en önemli tavsiyeler

Ders dakikalarının süresi seçmek:

Cambly uygulaması, abonelik planı başına günde 15 dakika, 30 dakika, veya 60 dakika sunar.
Cambly’ye katılmadan önce, siteyi kullanan kişilerinin, Youtube’da öğretmenlerle paylaştıkları derslerinin videolarını izlemek de dahil olmak üzere tecrübelerini ve deneyimlerini araştırdım ve 15 dakikalık bir oturumun uygun olduğu sonucuna vardım. Ve 15 dakikalık ders süresini seçerek aboneliğimi tamamladım.

Ancak ilk derslerin geçişiyle, dersin hızla geçtiğini ve zamanın fazla şeyler öğrenmenize yardımcı olmadığını fark ettim. Çünkü hocayla tanışma sürece 10 dakika ile 15 dakika arasında sürebilir ve böylece her yeni hocayla aynı tanışma sürecini derslerin çoğunda faydalanmadan tekrar ederek ders zamanı boşa gitmiş olacaktır.

15 dakikanın konuşmak için çok kısa olduğunu ve karşılığında 60 dakikanın çok uzun ve sıkıcı olcağını söyleyen bir öğretmenle tanışına kadar. “Genellikle, bir ders için en uygun zamanın 30 dakika olduğunu tavsiye ederim”, dedi.

Ve Cambly’deki beşinci görüşmem olan bu oturumun sonra, ders dakikalarını 30 dakikaya değiştirmesi karar aldım. Böylece öğretmenle tanışmak ve eğitici bir ders almak veya bir konu hakkında konuşmak için zamanım yeterliydi, ve gerçekten mükemmeldi.
Bu yüzden, İngilizcenizi gerçekten geliştirmek istiyorsanız, 30 dakikalık bir oturuma abone olmanızı tavsiye ederim. Ama diğer tercih ettiğiniz bir eğitici yönteminiz varsa, ona bağlı olarak başka dakikalarının süresi seçebilirsiniz.

cambly

Bilgisayar ya da telefondaki Cambly uygulama kullanmak:

Beni Cambly’ye teşvik eden şeylerden biri de derslere telefonumdan kolayca ve konumumu kısıtlamadan katılma imkanıdır.

Öte yandan, telefondaki Cambly uygulamayı bir öğrenme aracı olarak kullanmanın bazı sorunlukları da var. Telefondan görüntülü arama geleneksel bir arayüze sahiptir ve dizüstü bilgisayardaki gibi ek seçeneklere sahip değildir. Örneği: oturum sırasında telefonda Çevirmen uygulaması gibi başka bir uygulama açmayı çalışırsanız; görüntülü arama otomatik olarak sona erecektir. Bu yüzden, dersler için sadece laptop veya bilgisayar kullanıyordum, çünkü bilgisayardan gelen görüntülü aramının arayüzü, çevirmenize yardımcı olacak bir çeviri kutusuna eklenirdi.

Ayrıca, öğretmen sizinle birlikte incelebileceğiniz veya tartışabileceğiniz eğitici ders sitelerinin bağlantılarını paylaşabilir ve aranızdaki görüşmeyi sonlandırmadan linkleri ayrı bir web pencereside alabileceksiniz.

Hem de, bilgisayardan ders almak fazla bir özelliği var. Öğretmen ders esnasında öğretici bir PDF veya WORD dosyası varsa ve sizinle paylaşmak isterse, arama ekranı gösteriyi ekrana değiştirebilir.
Dolaysısıyla Cambly’nin kursu bilgisayardan almanın bir telefondan daha iyi olduğunu söylenebilir.

Cambly’nin en iyi öğretmenleri seçmek:

Öğretmenin arama seçeneklerini, ders seviyesinden, tonundan, ve kişisel özelliğini istediğiniz gereksinimlere göre filtreledikten sonra, en uygun öğretmeni seçmeniz için bakmanız gereken kriterlerden biri , öğretmenin değerlendirmesindir.

Benim gözlemime göre, Cambly’deki öğretmenin 4.85 değerlendirmesi sahip ise en iyi öğretmenlerden biri söyleyebilirim. Bu reytinge sahip tüm öğretmenler, onlarla aldığım dersin sonucu iyidi ve yeterledi. Tabi ki, eğer bir hoca 4.90 değerlendirme (super Tutor ünvanına) sahiptir ve onunla bir ders alabildinizse şanslı sayılırsınız.

Cambly’deki ilk haftanızda farklı eğitmenlerle tanışmanızı ve favori eğitmenlerinizi belirlemeniz öneririm. Önemli olan, her dersin sonunda beğendiğim bir öğretmen varsa, onun dosyasının üzerindeki kalp ikonuna basarak dosyasını favoriler listenize kaydetmeniz, böylece onu tekrar bulmanız kolaylaştırır.

cambly ücretsiz deneme

Çok fazla öğretmenlerle görüşmeninden sonra hangisini uygun olup olmadığın unutabilirsiniz. Bu yüzden, bu hareket takip ederek, daha sonra yapacağın dersler için öğretmen aramayı fazla zaman kaybetmeyeceksiniz ve yeni denemeler gerek kalmaz.
Benim tecrübemde, Cambly’de yeni yetenek ünvanına sahip öğretmenleri seçmekten kaçındım, çünkü seçimleri bir risk olsalığı olabilir hatta dersin israfı olcaktır.

Son olarak, görüşmeden sonra öğretmenin adil bir değerlendirmesini bıraktığınızdan emin olun, böylece diğerleri de uygun bir öğretmen ararken sizinkinden faydalanabilir.

Cambly dersleri kalitesi:

cambly giriş

Cambly’de ilk derslerim keşfetmek amacıyla hocalarla sohbet ederek geçirdim. Ama derslerin geçmesiyle İngilizcem geliştirmeye için doğru bir yol olmadığını farkettim ve dersleri daha ciddiye almalıyız. Bence en iyi öğretmen size ders almanızı önerecektir çünkü Cambly’deki tüm öğretmenler eğitici ders vermeyi tercih etmez, bazıları yalnızca sohbet oturumu tercih eder.

Hatta Cambly’de, becerilerinizi geliştirmeyi umursamayan, konuşmanını şansı vermeyen, veya hatalarınızı düzeltmeyen gibi bir öğretmen tipi vardır. Onların amacı sadece diğer insanlarla konuşmayı ve zamanı geçirmektir (bu öğretmen türleri galiba değerlendirmelerine zayıftır). Ama eğer hatalarınız düzeltilen, fikirlerinizi önemseyen bir öğretmen bulursanız, oturmayı sadece sohbetli geçse bile iyi bir hoca sayılır.

Genel olarak, Cambly’de tüm oturmaları mükemmel olcağını sanma, çeşitli nedenlerle zaman kaybı olacak. Bu nedenle, kursta kaybedilen toplam dakika saysını azaltmak ve derslerin dakikaları iyi bir şekilde yararlanmak için Cambly’ye katıldığın an itibaren bazı şeyleri dikkatlı bakmanızı gerekecektir. Dolayısıyla her dersin başında öğretmene ders almak istediğimi açıklarım. Hem de seviyeniz de belirlemeye çalışın ve istediğiniz dersi engoo.com veya content.cambly.com ya da kendi sitelerindeki Kurslar bölümündeki Cambly kursları gibi Cambly öğretmenlerinin favori sitelerinden derslerin hazırlamak daha iyidir.

Cambly’de sabit bir öğretim programı olmadığı için, dolayısıyla bazı derslerden fayda eksikliği neden olabilir, ve bunun bazı insanları için Cambly’nin sorunlarından biri sayılabilir. Ancak Cambly’de, sistematik dersler isteyenler için resmi web sitesinde isteğe bağlı olarak hazır ve ücretsiz çoğu ders planları sunar, hem de sadece öğrenmek istediğiniz dersler size faydasız derslere zorlamadan öğrenmenizi sağlar.

Son olarak, Cambly’ye katılımınız an itibaren eğitici ders talep etmenizi öneririm, nasıl olsa bazen isteyerek ya da istemeden dersleri sohbette geçeceksiniz. Bu yüzden eğer seviyeniz başlangıç veya ortaysa ilk derslerin eğtici ders alarak başlamaya çalışın, ve selamlaşıp birbirinizi tanıdıktan sonra söylemen gereken tek şey:
“I’d like to have a lesson, please.”

İnternet bağlantı yöntemi:

Cambly’de oturum görüntülü olacaktır, bu yüzden sorunsuz ve rahat bir oturma için yüksek hızlı internet sahip olmak çok önemlidir. Ayrıca, zayıf internet bağlantı öğretmenin canını sıkabilir ya da zaman kaybetmesine sebeb olabilir. Bu nedenle, aramaya başlamadan önce internet bağlantınızın kaliteli olduğundan emin olun.

Öte yandan, iletişim kalitesi düşük veya iletişim sorunu yaşayan öğretmenlerle karşılaşabilirsiniz, onlarla fazla zaman kaybetmemeye çalışın.

Cambly öğretmenin cinsiyetini seçmeği özelliği:

Cambly uygulamasının özelliklerinden biri, Ingilizce pratiği yapmak için öğretmenin cinsiyetini seçebilmenizdir. bazı insanlar çeşitli sebeblerden dolayı kadın veya erkek öğretmen isteyebilirler.

Kameranız kapatma seçeneği de mevcut ancak esnek bir şekilde ilgilenebilmek için öğretmenle yüz yüze iletişim kurmak gerektiğini düşünüyorum.

Favori Eğitimenlerle rezervasyon yaptırma özelliği:

Cambly’nin avantajlı bir özelliği daha var, filtreleme sonucunda listelenen eğitmenlerin profillerine göz atıktan sonra, favori eğitmeniz çevrim dışı veya müsait değilse eğitmenin takvimine göz atarak dilediğiniz bir gün ve saat için rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Bu özelliği dezavantajlı da var. Rezervasyon tarihini kaçırırsanız, günlük dakika kotasından düşülecektir. Hem de, aynı öğretmenle sık sık devamsızlık yapmak onun programını bozabilir ve rahatsızlığına neden olabilir, bu nedenle ön rezervasyon durumunda randevularınıza bağlı kaldığınızdan emin olmanız gerekir.

Ancak size acil bir durum olursa ve derse katılamayacaksanız, dakikaların sizden düşmemesi için rezervasyonu en az 6 saat ya da 12 saat önce iptal etmeniz gerekecektir.
Böylece, rezervasyon yaptırmanın hem olumlu hem de olumsuz tarafları olduğunu görebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmamanın de bir olumlu ve olumsuz tarafı var, olumlu tarafı ise, dakikalarını düşme imkan yoktur. Olumsuz tarafı ise, favori öğretmenlerin çevrimiçi bulamasanız, başka uygun bir öğretmem aramanız gerecektir.

Bana gelince, önceden belli bir tarih bağ olamayacağımı bildiğim için ders rezervasyonu hiç denemdim. Her seferinde ya favori listemde çevrimiçi bir hocayı bulursam onu hemen bağlantıya geçerdim, ya da yeni bir öğretmen arardım.
Ancak, 15 dakikalık bir ders alacaksanız, önceden rezervasyon özelliği güzel bir tercihtir.

cambly ingilizce

Günlük ve Haftalık dersler:

Cambly uygulamasında dakikalar sayısı günlük olarak hesaplanır. Örneğin; bir günde bir konuşma başlatsaydınız, aynı günde günlük dakikaların gecede saat 03’ten önce bitirmenin gerektirir. Genellikle Cambly, web sitelerinin zamanlamasını coğrafi konumuzun zamanına göre otomatik olarak ayrlar.

Günlerin sayısı gelince haftalık olarak hesaplanır, böylece dakikalarınızı kullanmak için istediğiniz günleri seçebilirsiniz. Ama dikkat edilmesi gereken bir detayı var, o da haftalık dakikaların aynı hafta bitirmelisiniz çünkü her hafta Pazartesi günü saat 03’te geçen haftaki dakikaları otomatik olarak sona erer ve yeni hafta dakikaları başlar. Yani, geçen hafta kullanılmayan dakikalar yeni haftaya aktarılmaz.

Derslerin inceleme ve gözden geçirme:

Cambly’de, yeni Ingilizce kelimeler, terimler, hatta deyim ve atasözü karşılacaksınız. Ve Cambly’deki birikimli bir eğitiminin ve sık dil pratiğinin bu kelimeleri ezberlemenizi sağlayacağını düşünebilirsiniz, ancak gerçekte öyle değildir.

Bu yüzden, dersten sonra, ders konusunu gözden geçirme, ders kaydını izleme, yeni kelimeler ezberleme, not defteri hazırlama veya bilgisayarınızda bir metin dosyası oluşturma, ve not alma gibi şeyler yapmanız öneririm.

Cambly uygulamasında tüm derslerinizin video kayıtlarına ve eğitmeninizin yaptığı düzeltmelere hesabınızdan ulaşabilirsiniz. Dersten sonra vakit bulduğunuzda ders videosunu izleyerek düzeltmeleri gözden geçirmeniz ve önemli bilgileri not almanız öğrendiklerinizin pekişmesini sağlar.

Ayrıca, yeni İngilizce kelimeler sadece derste değil başka zamanlarda tek başına öğrensen daha iyidir. Cambly’deki dersler size yeni kelimeler öğrenmenizi sağlayacak, ama dersler sırasında kullanmanız gerekebilecek yeni kelimeler öğrenmek de çok faydalı olacaktır.

Kurs sırasında Ingilizcenizi geliştirmenize gerçekten yardımcı olacağından, dili daha iyi uygulayabilmeniz için dilsel İngilizce stoğunuzu artırmanın önemini yeni de kesinleştiririm.

cambly kullananlar

Öğretmene sor:

Öğretmenden eğitiminizle ilgili ders talep etme, hataların düzeltilmesini talep etme, bir kelimenin nasıl telaffuz edileceğini veya bir şeyin nasıl ifade edileceğini talep etme gibi herhangi bir talimat istemekten çekinmeyin. Her durumda size yardımcı olmak için Cambly’de oradadır.

Derste hassas konulardan, ya da belirli bir toplumun hakkında saldırgan veya nefret dolu ifadeler kullanmaktan uzak durmaya çalışın, çünkü hakkınızda kötü bir izlenim bırakmak istemezsiniz, veya öğretmenin rahatsız etmesine ya da şikayet etmesine neden olabilecek istemezsiniz.

Yeni dünyaya açılan kapı, Cambly:

Aslında, Cambly ile ilgili paha biçilmez bulduğum en ilginç şeylerden biri; dünyanın farklı ülkelerindeki farklı milletlerden öğretmenlerle konuşma fırsatı verdi. Mesela öğretmenlerle karşılaştım; Amerikalı oldukları doğru ama bazıları Çin’de, bazıları Meksika’da, bazıları Fransa’da ve diğer ülkelerde yaşardı. Bana bu ülkelerin farklı kültürleri, yiyecekleri ve gelenekleri hakkında, hayatlarının, görüşlerinin ve düşünce tarzlarının farklı ayrıntılarını paylaşan diğer insanların kişisel deneyimlerinden öğrenme fırsatı verdi. Ve bu, evdeyken farkındalığınızı genişletmenize ve dünyayı daha yakından görmenize yardımcı olur. Ayrıca, tüm Cambly’nin hocaları, değerlendirmeleri bakılmasızın durumda, herkes nazikti ve iyi bir şekilde davrandılar.

Cambly ( fiyat ) ücretlendirme, Cambly kampanyaları, ve ödeme yöntemleri

Merak ediyorsanız, bir Cambly aboneliği ne kadarmış? Aslında Cambly’de ödeyeceğiniz fiyat ne sıklıkla ne uzunlukta ders almak istediğinize bağlı olarak değişir. Ayrıca, fiyatlar ülkelerinizin yerel para biriminde görüntülendiğinden, aboneliğin değeri ülkeden ülkeye değişir.

Peki, Cambly’nin fiyatı uygun mu pahalı mı? Cambly uygulamasında abonelik seçimi tamamen ihtiyacınıza bütçenize ve yoğunluğuna göre yaptırabilirsiniz. Doğal olarak abone de seçiminize göre de fiyatlar değişiyor. Bence, Cambly’nin sunduğu özelliklere (anadili İngilizce hocalar, istediğiniz yer ve zaman ders alabilmenizi, istediğinizi öğrenme yeteneği ve incelemde bahsedilen diğer şeylerle) göre fiyatı uygun sayılır. Hem de Cambly’nin kampanyaları ve sunduğu paketlerde faydalanabilirsiniz. Özellikle yıllık, 6 aydır, ve 3 aydır paketlerde %55 ve %60’a varan büyük indirim herkes için uygun sayılır.

Cambly ödeme yöntemleri merak ediyorsanız; kredi kartı, bank kartı veya sanat kart ile ödeme yapabilirsiniz. Ve ödeme nasıl yapabilirim soruyorsanız, hem Cambly resmi web sayfası hem de Cambly mobil uygulamaları üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Abone ol sayfasına giderek dilediğiniz aboneliği seçebilirsiniz ve Satın Al butonuna tıklayarak ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Bu aşamada ödeme bilgilerinizin tam ve doğru olduğundan emin olmanız tavsiye ederim.

Kredi kartla ile taksitli ödeme özelliği artık bazı ülkelerde mevcuttur. Turkiye’de sadece Maximum özellikli kredi kartla ile 3, 6, ve 12 aylık abonelikleri ödeme yaparak satın alabilirsiniz. Eğer Maximum özellikli bir kredi kartınız yoksa peşin ödeme yapabilirsiniz. Peşin ödeme yapmanız halinde ekstra peşin ödeme indirimi uygulanacaktır. Dilerseniz daha sonra bankınızdan taksitlendirme talep edebilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraflar, Cambly fiyatları, dakikalar ve günler sayısı göre farklı abonelik paketi gösterilir:

Cambly abone olmak yöntemleri

Aşağıdaki video, videodaki adımları izleyerek Cambly’ye nasıl kaydolacağınızı ve bu bağlantı üzerinde Cambly.com Cambly uygulamaya nasıl abone olcağınızı gösterir.

Cambly indirim kodu ve etkinleştirme yönetemi

Cambly uygulamasında kullanabileceğiniz iki tür Cambly indirim kodu vardır:

 • Birincisi: Arkadaş kodu, o da ücretsiz ekstra dakikaların kodudur. Hatta ücretli bir aboneliği etkinleştirmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkte ücretsiz dakikaları bulacaksınız. Bu kodu herhangi bir zamanda ama sadece bir kere kullanabilirsiniz.
 • İkincisi: Cambly’nin özel kodu, Cambly için e-posta veya sosyal paylaşım sitelerinin tekliflerini takip ederek alacağınız ücretli abonelik fiyatını düşürmek için Cambly indirim kodu ve ödeme işlemini tamamlamadan önce yararlanabileceğiniz bu kod ve aşağıdaki video abonelik sürecini tamamlamadan önce nasıl etkinleştireceğinizi gösterir:

Cambly kodu etkileştirme (aktivasyon) yöntemi

Cambly Otomatik Yenilemeyi Kapatmak (aboneler için çok önemli)

Cambly’nin aboneliğin otomatik yenileme bir özelliği var. Sona eren abonelik sizin aksini seçmediğiniz sürece daha önce ödediğiniz fiyat karşılığında yenilenir. Ama eğer aboneliğinizin sona erdikten sonra yenilenmesini istemiyorsanız, hesap ayarları sayfası, abonelik sayfası kısmını açın ve aboneliği iptal et seçeneğine tıklayın.

Ancak otomatik yenilemeyi iptal etmeniz durumunda abone olduğunuz indirim kampanyasının da iptal edileceğini ve bundan sonraki aboneliklerinizde bundan yararlanamayacağınızı unutmayın. Daha sonra başka bir indirim kodu aramanız gerekecek.

Otomatik yenilemeyi yalnızca iOS telefonlarda Cambly uygulaması aracılığıyla kapatabilirsiniz ve telefonunuz Android ise, Chrome gibi bir telefon tarayıcısı aracılığıyla Cambly’de oturum açmanız ve bunun üzerinden Cambly’deki hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ya da Cambly web sitesinde hesabınıza giriş yaparak bilgisayarın aracılığıyla aboneliğin iptal edebilirsiniz.

Unutmayın: aboneliğiniz bitiminden önce Cambly hesap ayarlarına girmeniz ve otomatik yenileme özelliğini manuel olarak kapatmanız gerekecektir.

ly otomatik yenilemeyi kapatmak için aşağıdaki gösterilen adımları izleyin:

 1. Hesap yarlarını girin
 2. Abonelik penceresine seçin
 3. Aboneliğim iptal et butonu tıklayın
 4. Üstteki seçeneği önemsemeyin ve iptal etmeye devam edin
 5. Üstteki seçenekleri önemsemeyin ve iptal etmeye devam edin
 6. İptal nedeni seçeneklerden bir tanesi seç sonra aboneliğim iptal butonu tıklayın
 7. Pencereyi kapatmayı onaylayan sonra posta mesajı görünecektir.
 8. Yenilemenin başarıyla iptal edildiğinden emin olmak için “Aboneliği Yeniden Etkinleştir” ifadesini göreceksiniz.

Cambly’nin kursu bitirdikten sonra

Cambly’nin bir aylık, üç aylık veya yıllık abonelik olmak üzere üç ana abonelik paketi vardır. Ama bence, yıllık abonelik en iyisini sayılır çünkü Cambly’nin bu pakette büyük indirim teklifleri sunar.

Bana gelince, şimdiki aboneliğim bitirdikten sonra mutlaka yeni abonelik oluşturucağım. Ancak 15 dakikalık olan bir aboneliği seçeceğim. O da sadece İngilizce pratiğimin devamlılığını sağlamak için, özellikle artık Cambly’nin uygulamasında derslerin nasıl gittiğine dair bir fikrim olduğunu düşünüyorum. Hem de favori öğretmenleri tanışıp ve favori listeme ekledikten sonra, derslere devam etmeyi karar alınca onlarla hemen iletişime geçebileceğim.

Yani, Cambly uygulamasının sunduğu büyük indirimler ve Cambly’nin kalite dersleri ve uygun ücreti ile İngilizce pratik yapmak için şu anda benim için en iyi seçemdir.

Cambly deneyiminin son değerlendirme

Cambly ile deneyimim çok değerliydi hatta aboneliğim sırasında konuşma ve dinleme becerilerimi geliştirmeyi başardım. Benim tek sorunum, Cambly’ye kaydolduktan sonra, nelerle karşılagileceğim ve bununla nasıl başa çıkacağım konusunda bana cambly’nin gerçek deneyimini vere ayrıntılı bir inceleme bulamamaktır. Bu nedenle, tecrübemi burada size bırakıyorum, umarım sizde anlattıklarımdan faydalanabilirsiniz.

Tabi ki, Benim deneyimim herkese ile uymayabilir ama Cambly web sitesinin ilgili bazı ayrıntılarını netleştirdiğini eminim. Son olarak, İngilizce seviyenize, amacınıza ve bütçenize göre belirli bir strateji seçmeniniz tavsiye ederim.

Cambly uygulaması sıkça sorulan sorular

Cambly uygulaması sadece yeni başlayanlar için mi?

Hayır, hangi seviyesinde olursan ol Cambly uygulamasında faydalanabilirsiniz.

Cambly fiyatları pahalı mı?

Bence, Cambly ücretleri sunduğu özelliklere göre fiyatı uygundur.

Benim için en doğru Cambly paketi hangisi?

Açıkçası, abonelik süresi ne kadar uzun sürerse, o kadar çok faydalanırsınız. Bu da seviyenizin daha hızlı yükseleceği anlamına geliyor.

Abone olabileceğim en uzun süre nedir?

Şu anda Cambly tarafından sunulan en uzun paketi 12 aylık aboneliktir.

Nasıl ücretsiz dakika kazanabilirim?

Cambly’yi arkadaşlarınızla paylaşmak ücretsiz dakika kazanmanın en kolay yoludur.
Referans kodunuzu kullanan her bir arkadaşınıza Cambly’yi deneyebilmesi için 10 dakika hediye edilir. Arkadaşlarınız ücretsiz denemelerini tamamladıklarında 5dakika, bir abonelik sarın aldıklarında ise 60 dakika kazanırsınız.

Cambly başlangıç seviyesindeki öğrenciler için uygun mu?

Cambly ile İngilizce konuşmayı öğrenmek için İngiliz alfabesindeki sesleri biliyor ve kendinizi basitçe tanıtabiliyor olmanız yeterli! İngilizcenizi geliştirmeye bugün başlayabilirsiniz.

Cambly ücretsiz nasıl kullanılır?

Cambly uygulamasını indirin. Uygulamada bir hesap oluşturun. Sistemin tam olarak nasıl işlediğini anlamak ve sürece daha yakından tanımak için hemen “İngilizce Pratik Yap” butonuna tıklayın. “CAMBLY4HH” referans kodu ile 10 dakikalık ücretsiz deneme dersine katılın.

Cambly hesabımı silebilir miyim?

Evet, Cambly uygulamasında hesap Ayarları sayfanızdan bir hesap silme isteği gönderebilirsiniz. Hesabınızı ve tüm kişisel bilgilerinizi kalıcı olarak silme işlemini başlatmak için “Hesabı Sil” tuşuna tıklayın.
Silme talebinde bulunmak için hesabınıza giriş yapabilmeniz gerekir.
Cambly incelemem buraya kadar biter. Umarım Cambly uygulaması ile deneyimimden faydalanabilirsiniz ve gelecekteki Cambly ilgili karalarınız ilerleme ve başarılar dileriz.